ČEPKELIŲ GAMTOS REZERVATO TAKAS

Maršuto aprašymas

Nors tai tik 1,6 km ilgio takas, tačiau tai puiki galimybė iš arti sužinoti ir pamatyti didžiausio Lietuvoje Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato gamtos paslaptis. Takas vingiuoja raisto pakraščiu, kuris veda pro išraiškingus kopų gūbrius, čia galima pamatyti retus žemapelkių ir aukštapelkių augalus, įspūdingai atrodantį seną pušyną, išgirsti tetervinų ar gervių balsus. Būtinai užlipkite į apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria įspūdingos Čepkelių raisto platybės!

Naudinga informacija

Nuo balandžio 1 d. iki liepos 1 d. taku galima keliauti tik lydint Direkcijos darbuotojui arba licenciją turinčiam gamtos gidui, iš anksto užsisakius ekskursiją.
Nuo liepos 1 d. iki balandžio 1 d. lankytis galima savarankiškai, gavus Direkcijos raštišką leidimą arba lydint parko direkcijos gidui (ekskursija užsisakoma iš anksto).
Nuo lankytojų centro Marcinkonyse iki Čepkelių mokomojo tako – 5 km miško keliuku važiuojant automobiliu, o einant pėsčiomis arba minant dviračiu – 4 km. Dėl ekskursijų kreipkitės į lankytojų centrą tel.: +370 672 46388 arba el. paštu: info@dzukijosparkas.lt. Būtina išankstinė registracija.
Apsiaukite patogią avalynę, pasiimkite vandens, užkandžių.
Pasiimkite žiūronus – parko teritorijoje, ypač pavasarį, peri retos paukščių rūšys.