SAULĖS LAIKRODIS

Maršuto aprašymas

Ant Parnidžio kopos viršūnės įrengtos apžvalgos aikštelės stovi įspūdingas saulės laikrodis. Tai bene populiariausia iš lankytinų vietų visoje nacionalinio parko teritorijoje. Vieta saulės laikrodžiui pasirinkta neatsitiktinai – Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. 12 metrų saulės laikrodis čia pastatytas 1995 m., tačiau 1999 m. gruodžio 4 d. per Kuršių neriją praūžusio „Anatolijus“ uragano buvo sugriautas. 2011 metais saulės laikrodis atstatytas – dabar jo aukštis siekia daugiau nei 13-ka metrų. 

Naudinga informacija

Saulės laikrodis pasiekiamas kopiant mediniais laiptais į Parnidžio kopą iš Kuršių marių pusės arba nuo jūros pusės takeliu (netoliese yra automobilių stovėjimo aikštelė).
Šešėlis, kuris yra laikrodžio rodyklė, apibėganti kasdienį savo ratą, krinta nuo obelisko, pastatyto aikštelės centre. Obelisko akmuo, sveriantis 36 t buvo atgabentas iš Karelijos skaldyklų.
Prie pat Saulės laikrodžio įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabūs kopų ir Kuršių marių vaizdai.
Visai netoliese saulės laikrodžio – prancūzų filosofo Jeano-Paulio Sartre'o skulptūra. Filosofas čia lankėsi 1965 metais, o bronzinė skulptūra „Prieš vėją“ išlieta pagal fotografo Antano Sutkaus nuotrauką.