RAGANŲ KALNAS

Maršuto aprašymas

Keisčiausiomis medinėmis skulptūromis apstatytas kalnas, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai. Didžioji Raganų kalno skulptūrų dalis išdėstyta aplink vaizdingąjį Eglių slėnį, todėl čia sužavi ne tik medinės skulptūros, bet ir nuostabūs kopų šlaitai, šimtametės pušys bei eglės. Jau nuo XIX a. pabaigos kasmet per Jonines į šią vietą suplaukdavo minios žmonių pasimelsti mistiškoje atmosferoje ir linksmintis bei ieškoti paparčio žiedo. Nuo 1979 m. čia sumanyta sukviesti medžio drožėjus bei kalvius iš visos Lietuvos, kurie ir sumanė čia apgyvendinti pasakų ir legendų personažus. Dabar čia yra beveik 100 įdomių skulptūrų, parkas nuolat pildomas ir atnaujinamas.

Naudinga informacija

Apsiaukite patogius batus, pasiimkite vandens bei užkandžių – jeigu norėsite apeiti visą Raganų kalną bei atidžiai apžiūrėti įdomias skulptūras, žygis gali užtrukti ir iki 2 val.
Parko lankymas nemokamas.
Interneto svetainėje www.raganukalnas.lt galima susipažinti su medinių skulptūrų ekspozicija bei istorija, žemėlapiu ir nuotraukomis, pasiklausyti profesionalių aktorių balsais perteiktų lietuvių liaudies pasakų ir legendų.
Vaikams kalno papėdėje įrengtos sūpuoklės ir karstyklės.