TRAKŲ SALOS PILIS

Maršuto aprašymas

Trakų miesto vizitinė kortelė ir pasididžiavimas – gotikinė Trakų salos pilis. Į Trakus ji prisikviečia ne tik užsienio svečių, bet ir filmų kūrėjų! Visi nori įamžinti šią unikalią pilį, iš visų pusių apsuptą vandens. Besikuriant Lietuvos valstybei, Trakai buvo vienas svarbiausių miestų, tad visi Lietuvos kunigaikščiai gyveno Trakų salos pilyje, tik Žygimantas Augustas nutraukė šią tradiciją, ir pasistatė rūmus Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje. 

Ar žinojote, kad ją statant, tuometini ežero vandens lygis buvo beveik 2 metrais aukštesnis už dabartinį? Anuomet sala buvo trijų atskirų mažų salelių grupė! Dabar tai vieta, kurią nuolat lanko tiek vietiniai, tiek užsienio svečiai, čia vyksta įvairios parodos, koncertai, spektakliai, lankosi užsienio svečių delegacijos.

Naudinga informacija

Užsukite į pilies centriniuose rūmuose veikiantį Trakų istorijos muziejų, kur galėsite susipažinti su daugiau nei 400 tūkstančių įdomių bei vertingų eksponatų!
Apsilankykite Trakuose rugpjūčio mėnesį, kuomet vyksta Senųjų amatų dienos. 
Pasiplaukiokite Galvės ežeru – laivu, katamaranu, plaustu ar valtele. Šalia pilies rasite vietų, kurios teikia įvairias vandens pramogų paslaugas.
Paragaukite tradicinio karaimų patiekalo – kibinų.
Nepamirškite nusifotografuoti nuostabiame pilies fone!